Dnes se mi ve schránce objevil dopis od společnosti Telefonní seznam České republiky a Slovenska s.r.o. a to pravděpodobně z toho důvodu, že mám eshop. Jinak si totiž nejsem vědom toho, jak by na mě mohli narazit 🙂 Zajímalo mě co je uvnitř, protože jsem s touto společností nic neřešil a tak jsem si říkal, že se jedná opět o nějakou obchodní nabídku. Po otevření dopisu mi málem spadla brada na zem, v obálce byla faktura na 2952 kč.

První co mě napadlo bylo, že jsem si přece od nich nic neobjednával a ani jsem žádnou službu nevyužil. Zamýšlím se dál, procházím všechny údaje na faktuře, vše vypadá opravdově.

BA NE!

Po otočení této „faktury“ jsem si ihned všiml prvního řádku, který říká: „TATO LISTINA NENÍ DAŇOVÝM DOKLADEM, ALE NABÍDKOU K UZAVŘENÍ SMLOUVY.“

Po hlubším zkoumání jsem objevil tento text i na první straně, ale velmi malým písmem.

Tímto bych rád upozornil na tyto podvodníky, kteří se snaží v lidech vzbudit dojem toho, že musí za něco platit. Podle mě se jedná o klamavou nabídku, avšak počítám, že dle našich krásných českých zákonů je vše v pořádku. Jsou lidé, kteří si menších upozornění nevšimnou nebo tuto listinu ani neotočí nebo to celé špatně pochopí a jen proto, aby neměli problémy to ihned zaplatí.

Přečetl jsem si i jejich uvedené obchodní podmínky, které samozřejmě hrajou ve prospěch společnosti. Nejvíce mě mrazilo při čtení druhého článku, kde říkají, že daná platba je za poskytnutí služeb na 3 měsíce, takže si celou částku vynásobte 4x, protože smlouva by se uzavřela na jeden rok. Při prodlení s platbou účtují úrok 0,4% každý den z neuhrazené částky plus 500 kč za každou upomínku.

Na závěr bych rád apeloval na všechny, kterým se taková nebo podobná nabídkou dostane do rukou, aby opravdu věnovali čas jejímu přečtení a hned nepanikařili, že je potřeba něco platit!

Děkuji za případné sdílení, snad to někomu pomůže!

Olda.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail